آچار چرخ خوب - آچار چرخ چهار سر

آچار چرخ خوب - آچار چرخ چهار سر

آچار چرخ خوب، ابزار ساده و در عین حال بسیار همه کاره است، زیرا می‌توان از آن در همه وسایل نقلیه از جمله کامیون‌های، اتومبیل‌های سبک استفاده کرد. هر کسی که خودرویی دارد به یک آچار باکیفیت نیاز دارد که بتواند به آن تکیه کند، اما تعداد زیادی آچار مختلف برای انتخاب وجود دارد. مطالعه این مطلب به شما کمک می‌کند ابزار مناسب خود را انتخاب کنید.
چه در حال تعویض لاستیک پنچر شده در کنار جاده باشید، یا بخواهید لاستیک ماشین را بچرخانید. و یا مهره‌ای را که خیلی سفت شده را بخواهید باز کنید، یک آچار چرخ ابزار مورد استفاده شما خواهد بود.

"<yoastmark

آچار چرخ چیست؟

آچار چرخ، آچار‌های سوکتی هستند که به طور خاص برای سفت کردن یا شل کردن مهره‌ای که روی لاستیک‌ها است استفاده می‌شود. آن‌ها معمولاً در مواقع اضطراری مانند زمانی که لاستیک پنچر شده است به کار می‌رود و در صندوق عقب خودرو ذخیره می‌شوند، اما برای مکانیک‌های حرفه‌ای که به طور منظم از ابزار استفاده می‌کنند نیز بسیار مفید هستند.

 

آچار چرخ خوب

 

آچار چرخ خوب یکی از ضروری‌ترین لوازم خودرو به شمار می‌رود که نیازمند تهیه آن هستید. از این رو اگر قصد خرید بهترین نوع آن را دارید، باید به یک سری از نکات توجه ویژه‌ای را داشته باشید از جمله به گزینه‌های زیر باید دقت داشته باشید: یک آچار با دقت مثبت یا منفی ۵٪ انتخاب کنید. کالیبراسیون آچار گشتاور را از نظر تاریخ و دقت طبق تنظیمات سازنده بررسی کنید. هنگامی که یک آچار گشتاور به خوبی کالیبره شده باشد، دید مقیاس واضحی خواهد داشت. طول عمر و دقت آچار گشتاور به میزان نگهداری آن بستگی دارد.

 انواع مختلفی از آچار چرخ وجود دارد که باید در مورد آن‌ها بدانید. اول از همه، شما آچار صلیب یا ۴ طرفه خود را دارید. این یک آچار جهانی است، و آن را به گزینه‌ای عالی برای مکانیک‌هایی تبدیل می‌کند که می‌تواند با اندازه‌های مختلف مهره کار کنند. همچنین برای صاحبان وسیله نقلیه معمولی، گزینه خوبی است، زیرا این آچار برای اکثر مهره‌های پرطرفدار کار می‌کند. که گاهی اوقات آچار عنکبوتی نامیده می‌شود، به شکل صلیب با سوکت‌هایی با اندازه‌های مختلف در هر یک از چهار انتهای آن ساخته می‌شود. نام‌های دیگر آچار چهار طرفه چرخ، آچار، مهاربند یا ضربدر است.

انواع آچار چرخ

آچار‌های چرخ ممکن است L شکل یا X شکل باشند. آچار L شکل نیز وجود دارد، اما هر کدام از سر‌ها فقط برای یک سایز پیچ و مهره مناسب هستند. برای مهره‌های سرسخت، ممکن است بخواهید به دنبال خرید یک میله شکن باشید. اگرچه میله‌های شکن دقیقاً کار آچار چرخ را اجام نمی‌دهند، اما اگر مجبور به شکستن یک پیچ یخ‌زده هستید، جایگزین خوبی برای آچار چرخ استاندارد هستند. طول اضافی آن‌ها می‌تواند حداکثر اهرم و فشار را برای برداشتن مهره‌ها به شما بدهد.

حال، اگر به جای آن فقط می‌خواهید مهره‌ها را محکم کنید، آچار گشتاور همان چیزی است که می‌خواهید. با استفاده از این ابزار می‌توانید مقدار گشتاور را برای جلوگیری از شل شدن مهره تنظیم کنید. در مقایسه با یک آچار ضربه‌ای، قیمت مناسبی برای ابزار افراد حرفه‌ای است.

از دیگر نکات مهم در خریدن آچار چرخ این است که به وزن آچار داشتن جعبه و جنس آچار چرخ دقت شود.

[caption id="attachment_52714" align="alignnone" width="520"]انواع آچار چرخ انواع آچار چرخ[/caption]

برترین انتخاب‌های گلد اسپار برای انتخاب آچار چرخ خوب

اگر به دنبال یک آچار پایه قابل اعتماد برای داشتن در صندوق عقب خود یا حتی یک آچار برای مغازه یا گاراژ هستید، به لیست ما در زیر نگاهی بیندازید تا برخی از آچار‌های با رتبه برتر و بهترین آچارچرخ را به شما ارائه دهیم. اگر به دنبال ابزاری با دستگیره راحت هستید، آچار یونیورسال کارتمن راه حلی است. دسته لاستیکی ضد لغزش آن چسبندگی خوبی را برای بهبود عملکرد فراهم می‌کند. این ابزار همچنین دارای چهار سایز مختلف می‌باشد تا با اکثر آچار‌های استاندارد مطابقت داشته باشد، که آن را به یک خرید عالی تبدیل می‌کند. اما اگر فضای ذخیره‌سازی یک نگرانی بزرگ است، یک آچار کوچک مانند آچار EPAuto با دسته تلسکوپی  ممکن است گزینه بهتری باشد. این آچار همچنین دارای دو سوکت دو طرفه برای تطبیق‌پذیری بیشتر است.

آچار گشتاور چیست

آچار گشتاور به شما این امکان را می‌دهد که با دادن بازخورد لمسی، بصری یا شنیداری هنگامی که به تنظیم هدف رسیدید، یک مهره یا پیچ را به یک گشتاور مشخص سفت کنید. بیشتر آچار‌های گشتاور دسته‌های ضامنی هستند که یک سوکت را روی آن می‌بندید و بنابراین در چهار اندازه استاندارد درایو سوکت موجود هستند. مانند هر آچار جغجغه‌ای دیگر، هرچه دسته بلندتر و درایو بزرگتر باشد، گشتاور بیشتری می‌تواند ارائه دهد. یک آچار گشتاور کلیکی با یک درایو ۱/۲ اینچی برای مهره‌ها بهینه است و برای اکثر کاربرد‌های دیگر خودرو خوب است.

[caption id="attachment_52735" align="alignnone" width="520"]آچار چرخ گشتاور آچار چرخ گشتاور[/caption]

نحوه تعویض لاستیک

قبل از اینکه لاستیک زاپاس روی ماشین نصب شود، رینگ قدیمی و لاستیک پنچر شده باید جدا شوند. قبل از این که این کار انجام شود، مهره‌های لاستیک باید شل شوند و این کار با آچار چرخ انجام می‌شود. یک آچار پایه در اصل یک آچار سوکت بزرگ با یک سوکت است که با اندازه مهره‌های چرخ‌های شما مطابقت دارد. سیار مهم است که مهره‌ها و پیچ‌های خاصی روی خودرو تا حد طلایی «درست» سفت شوند. اگر مهره‌های گیره چرخ بیش از حد شل باشند، در حین رانندگی خطر گم شدن چرخ را دارید. اگر خیلی سفت هستند، ممکن است نتوانید آن‌ها را برای تعویض لاستیک پنچر خارج کنید. پیچ و مهره‌های مهم دیگر شامل پیچ‌های سرسیلندر و بوش‌های تعلیق لاستیکی است.

هنگام نصب مجددپیچ و مهره‌ها باید به صورت متقاطع محکم شوند. در ابتدا باید فقط روی همه مهره‌ها سفت شوند.  مثلاً، این کار باید دو بار تکرار شود تا اطمینان حاصل شود که چرخ به درستی در مرکز قرار گرفته و توسط تمام مهره‌ها مهار شده است. چون اغلب اولین مهره‌ای که سفت می‌شود پس از تکمیل مجموعه برای اولین بار کمی شل می‌شود.

 

تشخیص اندازه مهره پیچ لاستیک

 

اندازه رزوه یا قطر رزوه اندازه‌گیری قطر خارجی رزوه‌های گل میخ چرخ شما است. که در ابعاد استاندارد (۷/۱۶، ۱/۲ اینچ و غیره) یا متریک (۱۲ میلی‌متر، ۱۴ میلی‌متر و غیره) اندازه‌گیری می‌شود. رایج‌ترین اندازه‌های نخ ۱۰ میلی‌متر، ۱۲ میلی‌متر، ۱۴ میلی‌متر، ۷/۱۶، ۱/۲، ۹/۱۶، ۵/۸ اینچ است.

سخن پایانی

تمام موارد ذکر شده، از گزینه‌های پراهمیت در خرید آچار چرخ به شمار می‌آیند. امیدواریم که بررسی ما در مورد بهترین آچار چرخ برای شما عزیزان مفید بوده باشد. برای خرید این ابزار یا ابزار‌های مشابه، از جمله، آچار گشتاور، آچار‌های تخت، آچار ضربه‌ای و.... با ما در ارتباط باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، پیشتهاد می شود مقاله مرتبط را مطالعه بفرمایید.

قیمت خرید و سایز بهترین آچار چرخ پراید، پژو، تیبا، ال ۹۰

آچار چرخ خودرو چیست؟ – بهترین مارک آچار چرخ

نظرات بازدیدکنندگان