تیمبرلند از کفش کار تا هیپ هاپ و مد

تیمبرلند از کفش کار تا هیپ هاپ و مد

از هیپ هاپ تا روی صحنه مد یا در کارگاه‌های شلوغ و مزارع، تیمبرلند (Timberland) توانسته خودش را در هر موقعیت و استایلی جای دهد و حالا به یکی از محبوب‌ترین برندها تبدیل شود. فعالیت تیمبرلند در زمینه تولید و توزیع انواع لباس، ساعت مچی، عینک و محصولات چرمی است. تمرکز این برند اما از همان ابتدا بر تولید کفش، بوت و نیم بوت گذاشته شد و به این ترتیب تیمبرلند به سرعت توانست بازار این محصولات را در دستان خود بگیرد.

  وقتی شما هرگز قرار نیست بازنشسته شوید، چرا بوت‌هایتان باید بازنشسته شوند؟


کفش های قایقی، شهرت و دوام

جالب است بدانیم در اوایل دهه هشتاد علی رغم همه محبوبیت بوت‌های کلاسیک، بیشتر شهرت تیمبرلند برای کفش‌های قایقی دست دوزش بود! کفش‌های قایقی عموماً با رویه‌ای از برزنت یا چرم هستند و اغلب در برابر آب مقاوم و دارای دوخت با دوام هستند. این کفش در ابتدا برای دریانوردان و قایق‌ران‌ها ساخته شده بود تا در برابر لیز خوردن و نفوذ آب مقاوم باشد، ولی به سرعت رنگ و بوی استایل روزمره به خود گرفت. تیمبرلند بر این باور است که بهترین روش برای تولید کفش، دست دوز بودن است. این کفش ها بعد از چند بار پوشیده شدن فرم پا را به خود می گیرند طوری که انگار برای شما به صورت سفارشی دوخته شده اند! کفش‌های قایقی حالت نیمه‌رسمی دارد و می‌تواند در موقعیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. این کفش‌ها برای قرارهای دوستانه و محیط کار در صورتی که صمیمانه و تا حدی غیر رسمی باشد بسیار راحت و مناسب است. کفش‌های قایقی به همراه شلوار جین عالی هستند. می توانید دمپای شلوار را تا بزنید. این کار باعث می‌شود کمی به ماهیت اولیه طراحی کفش برای ملوان‌ها نزدیک شوید. شلوارهای کتان رنگی، گزینه جذابی برای استایل کفش های قایقی هستند. کنتراست رنگ شلوار با رنگ کفش را فراموش نکنید. شلوار کتان سبز، قرمز و آبی به همراه کفش قایقی قهوه‌ای انتخاب مناسبی است. ترکیب کفش‌های قایقی با شلوارک‎های کتان و جین، یک استایل تابستانی عالی برای سفرهای مختلف، به‌خصوص سفرهایی با برنامه گردش در ساحل و قایق‌سواری است.


در پوشیدن کفش های قایقی دو نکته مهم وجود دارد:

  1. این کفش ها را بدون جوراب بپوشید یا اگر می‌خواهید راحت‌تر باشید از یک جوراب کفی که نمایان نباشد، استفاده کنید.
  2. این کفش ها انتخاب خوبی برای کت و شلوار و استایل رسمی نیستند.


بوت‌های کلاسیک ، محبوبیت و اصالت

چهل سال پیش از این، زمانی که بوت‌های زرد 6 اینچی تیمبرلند تولید شد، هدف از طراحی و تولید آن، خلق یک آیکن (Icon) فشن نبود. این بوت‌های کلاسیک ضد آب، به عنوان کفش کار برای فعالیت‌های سخت، با تاکید بر فرم و کارکرد طراحی شده بود نه بر مبنای ترند (Trend) و برای فرش قرمزها! اما به مرور و با ورود به فروشگاه‌های خرده فروشی بزرگی همچون بلومینگ دیلز (Bloomingdales ) و ساکس فیفت اونیو (Saks Fifth Avenue) بوت‌های زرد به دنیای مد و استایل خیابانی راه یافتند.


ویژگی‌هایی مثل موارد زیر تیمبرلند را از رقبایش متمایز می‌کند:

  • استفاده از انواع چرم مرغوب برای رویه
  • ضد آب بودن
  • دوخت های بادوام
  • آستر داخلی چرمی
  • به کار بردن لاستیک مرغوب در زیره که مانع لیز خوردن می‌شود

اگر دلتان می‌خواهد همین حالا یکی از این نیم بوت‌ها یا کفش‌های قایقی دست‌دوز را به ست لباس‌هایتان اضافه کنید، می‌توانید خیلی ساده جدیدترین کلکسیون‌های تیمبرلند را در فروشگاه اینترنتی  پیدا کنید.

نظرات بازدیدکنندگان