قیمت خرید و سایز بهترین آچار چرخ پراید، پژو، تیبا، ال 90

قیمت خرید و سایز بهترین آچار چرخ پراید، پژو، تیبا، ال 90

زمانی که ماشین‌تان پنچر می‌شود درمدت زمان کم به آسانی این امکان وجود دارد که خودتان لاستیک زیر خودروی را تعویض کنید. برای انجام چنین کاری نیاز است همیشه ابزار‌های لازم را در کیف لوازم خودرو همراه خود داشته باشید. این ابزار‌ها شامل آچار چرخ، جک بالابر و زاپاس است.  اگر به دنیال خرید یک آچار مناسب برای باز و بسته کردن مهره‌های لاستیک خود در هنگام پنچر شدن هستید.  تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا شما را برای خرید این وسیله راهنمایی کنیم. پیشنهاد می شود برای آشنایی بیشتر مقاله آچار چرخ خودرو چیست؟ - بهترین مارک آچار چرخ را مطالعه بفرمایید.

 

آچار چیست

آچار یک نوع ابزار دستی است که به وسیله آن می‌توان هر وسیله‌ای را بچرخانیم، برای باز و بسته کردن اتصال پیچ و مهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به نوع اتصال، آن‌ها نیز دارای انواع گوناگونی هستند.

"<yoastmark

آچار چرخ خوب

آچار چرخ خودرو برای باز و بسته کردن چرخ‌های خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آچار X یا L مانند است. نام دیگر آن، آچار عنکبوتی است. آچارها بصورت شکل‌ها و در سایز‌های گوناگونی ساخته می‌شود که اغلب دارای دو سر و چهار سر است.  آچار X دارای چهار سر و L شامل دو سر است. و در سایز‌های مختلفی ساخته می‌شوند. عموماً این چهار سایز  ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۲ هستند.

کار با آچار‌هایی که L مانند هستند بسیار سخت است زیرا آن‌ها جنس ضعیفی دارند. آچار عنکبوتی خوب باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا مقاومت بسیار بالایی در مقابل سایش و ضربه داشته باشد. علاوه بر جنس و کیفیت عالی، آچار‌های چهارپر مناسب‌تر است زیرا کار کردن با این نوع بسیار آسان است. قطعاً باز و بسته کردن مهره‌های لاستیک بدون آچار عنکبوتی امکان‌پذیر نیست و شما حتماً برای تعویض لاستیک به آن نیاز دارید. این نوع شامل دو مدل آچار چرخ خودرو و آچار چرخ گیربکسی است که گیربکسی برای لاستیک ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها و دیگری برای ماشین‌های سبک استفاده می‌شود.

نحوه عوض کردن لاستیک خودرو

در ابتدا زاپاس را خارج کنید که در صورت پیچ شدن آن لازم است تا با انتهای آچار پیچ حفاظ را باز کنید و زاپاس را خارج کنید. بعد جک را زیر خودرو قرار دهید و پیچ‌ها را به کمک آچار چرخ شل کنید. برای استفاده، نیاز است سری مناسب مهره را روی آن قرار دهید، و میله‌ای که قائم بر مهره است را بچرخانید. سپس جک را بالا ببرید و پیچ‌های شل شده را کامل باز کنید و چرخ را بیرون بیاورید.

توجه: بهتر است تا زمان اتمام کار تعویض چرخ را زیر خودرو قرار دهید تا اگر احتمالاً جک در رفت یک مانعی وجود داشته باشد.

حالا زمان آن رسیده  زاپاس را قرار دهید و پیچ‌ها را کمی سفت کنید. جک را پایین بیاورید و پیچ‌ها را  ضربدی سفت کنید. شما به راحتی با کمک یک آچار چرخ خوب می‌توانید لاستیک را تعویض بکنید.

[caption id="attachment_22164" align="alignnone" width="520"]عوض کردن لاستیک خودرو عوض کردن لاستیک خودرو[/caption]

موارد مهم هنگام خرید آچار چرخ

جنس بدنه

جنس و  نوع متالورژی ساخت یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها است یک آچار خوب باید جنس محکم و مقاومی داشته باشد تا در زمان باز و بسته کردن مهره‌ها در اثر فشار دچار خم یا شکستگی نشود. آچار ها  از فلز‌ها و آلیاژ‌های گوناگونی ساخته می‌شوند، درزمان خرید باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بهترین کیفیت و کارایی را از خود نشان دهد. آچار‌های فلزی کمتر خراب می‌شوند. آچار‌هایی فولادی از مقاومت بالایی برخوردار هستند و زنگ نمی‌زنند. بهتر است فلز استفاده شده کروم  باشد، چرا که آبکاری با فلز کروم وانادیوم از زنگ زدگی آچار چرخ جلوگیری می‌کند. دقت کنید ترکی در بدنه آچار وجود نداشته باشد.

ظاهر و شکل

آچار چرخ شامل مدل‌های L شکل و چهار پر است مدل‌های L شکل جنس و نتیجه ضعیفی دارند و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مقابل آچار‌های مدل چهارپر از جنس و عملکرد بهتری برخوردار می‌باشند و همچنین کار کردن با آن‌ها آسان‌تر است.

وزن و طول

وزن آچار چرخ از دیگر ملاک‌های مهم است زیرا در زمان پنچر‌گیری چندین دقیقه باید این آچار در دست شما باشد. آچار عنکبوتی سبک در زمان استفاده و جابه جایی کار کرد با آن آسان‌تر است و فشار کمتری به دست شما وارد می‌شود. آچار عنکبوتی که طول استانداردی داشته باشد کار کردن با آن راحت‌تر است

سری آچار

از دیگر امکانات پر کاربرد و خوب وجود سری‌های مختلف است که به ما این امکان را می‌دهد که  انواع مهره‌ها را با سایز‌های گوناگون بتوانیم بازو بسته بکنیم.

داشتن جعبه

محفظه‌های پلاستیکی به آسانی قابل حمل و جابجایی هستند و از محکم‌ترین جعبه‌ها استفاده کنید است که بتواند از آچار چرخ محافظت کند. البته در مقایسه با گزینه‌های دیگر این مورد کم اهمیت‌تر است، اما پیشنهاد ما به شما این است که از آن غافل نشوید.

[caption id="attachment_22180" align="alignnone" width="520"]آچار چرخ عنکبوتی x آچار چرخ عنکبوتی x[/caption]

خرید و قیمت آچار چرخ پراید

آچار چرخ شامل دو سر است یک سر به اندازه پیچ چرخ خودرو و سر دیگر آن مانند یک پیچ گوشتی دو سوی پهن و بزرگ است. سری که شبیه پیچ گوشتی است به این خاطر است که در بیشتر خودرو‌ها چه زاپاس داخل یا زیر صندوق وصل باشد بوسیله پیچی بزرگ حفاظ زاپاس را محکم نگه می‌دارد که تکان نخورد. به کمک انتهای آچار عنکبوتی می‌توانیم این پیچ را باز و بسته کنیم. شکل x مانند و برای باز و بسته کردن پیچ‌های چرخ خودرو استفاده می‌شود و چهار سر دارد که هر سر آن برای یک سایز مهره مناسب است. آچار عنکبوتی خریداری شده باید متناسب با سایز رینگ باشد. آچار چرخ پراید سایز آن ۱۴ میلی‌متر  است.

خرید و قیمت آچار چرخ تیبا

آچار چرخ جزء ابزار‌های کارآمد و ضروری برای هر خودرو محسوب می‌شود سایز این آچار ۲۱ میلیمتر می‌باشد که مخصوص خودرو تیبا طراحی و ساخته شده است.

خرید و قیمت آچار چرخ پژو

سایز آچار چرخ پژو ۲۰۶، ۱۹ میلیمتر است. آن ها باید در مقابل ضربه و سایش از مقاومت بالایی برخوردار باشد که به کیفیت ساخت آن بستگی دارد.

آچار چرخ ۲۰۶ کجاست؟

محل قرار گرفتن تایر یدکی با توجه به نوع اتومبیل متفاوت است. در ماشین۲۰۶، قطعات جانبی بعد از اینکه پیچ را باز کردید از داخل صندوق عقب آزاد می‌شود. سپس با برداشتن لوازم و جک خودرو که در قسمت قطعات یدکی قرار دارند کار تعویض لاستیک را انجام دهید.

خرید و قیمت آچار چرخ ال ۹۰

سایز آچار چرخ ال ۹۰، ۱۷ میلیمتر است. از ویژگی‌های یک آچار عنکبوتی خوب علاوه بر جنس عالی و مقاومت که در بالا به آن اشاره کردیم می‌توان موارد زیر را ذکر کرد. مقاومت بالا، استفاده آسان، تحمل فشار بالا، قیمت مناسب، ضدزنگ زدگی، عدم هرز رفتگی و طراحی کاربردی.

چکیده

سعی کنید همیشه تجهیزات کاربردی خودرو را در اختیار داشته باشید تا در زمان نیاز بتوانید از آن‌ها برای رفع کردن مشکل خودرو خود استفاده نمایید. آچار عنکبوتی خودرو از ابزار‌های اساسی برای خودرو به شمار می‌آید،  که در این مقاله توضیحاتی در مورد آن ارائه شد. امیدواریم نکات ذکر شده کمک کند به شما که آچار چرخ مناسب خودروی خودتان را خریداری کنید.

نظرات بازدیدکنندگان