عایق درب صندوق

عایق درب صندوق (نمد درب صندوق) چیست ؟ مزایا و کاربردهای نمد درب صندوق چیست ؟ جنس عایق صندوق ؟ و سوالات دیگر ...

در ادامه سعی میکنیم به متداول ترین سوالات عایق در درب صندوق یا نمد درب صندوق پاسخ دهیم.

با ما همراه باشید...

[caption id="attachment_18542" align="aligncenter" width="894"]عایق درب صندوق عایق درب صندوق[/caption]

عایق درب صندوق

برای کاهش صداهایی که از بیرون خودرو به داخل می آیند راه های متفاوتی وجود دارد. یکی از آن ها استفاده از عایق یا نمد در درب صندوق خودرو است. با کیفیت بالا و قیمت مناسب ، نمد درب صندوق می‌تواند به نگهداری بهتر و اصولی‌تر و شیک شدن خودرو  کمک کند. عایق درب صندوق عقب محصولی کاربردی برای ایزوله کردن صوتی و عایق حرارتی خودرو است. سازگار با محیط زیست بوده و به دلیل خاصیت ضد پارگی و مقاوم بودن در برابر شعله ای که دارد عمر بالایی دارد. شما میتوانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. استفاده از محصول عایق درب صندوق علاوه بر عایق صدا باعث کاهش دمای داخل صندوق عقب در فصل گرما می شود. و این محصول از گرمای ناشی از آفتاب به خصوص در خودرو های تیره که باعث آسیب رساندن به ادوات سیستم صوتی می شود جلوگیری می کند. [caption id="attachment_18538" align="aligncenter" width="894"]عایق نمدی عایق نمدی[/caption]

جنس عایق درب صندوق 

جنس عایق درب صندوق از نمد می باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید عایق نمدی از جنس پشم گوسفند است! هر چه درصد پشم گوسفند در نمد بیشتر باشد کیفیت آن نمد هم بهتر است. عایق نمدی در برابر آتش مقاوم است و جزء عایق های تمیز محسوب می شود . چرا که باعث ایجاد حساسیت نمی شود و همچنین بویی ندارد. عایق نمدی خودرو از نمدهای صنعتی تولید شده اند. از این نوع عایق در صنعت ساختمان سازی استفاده نمی شود و بیشترین مورد استفاده آن در خودرو می باشد.

نمد صنعتی چیست ؟

ازترکیب و فشار یک حصیر همگن غیر بافته شده به همراه پشم با ضخامت بالا نمد صنعتی ساخته شده است. نمد صنعتی قادر به جذب انرژی بالا  لرزش و یا انرژی صوتی است. و از اتلاف انرژی جلو گیری می کند. نمد به دلیل استحکام چسبندگی بسیار بالا و ماندگار در تقریباً در تمام سطوح از قبیل چوب ، فلز ، پلاستیک ، بتن و غیره مسئولیت پذیر است. نمد صنعتی خواص خود را در دمای 45- تا 100 درجه سانتی گراد حفظ می کند. نقطه اشتعال نمد صنعتی بیش از 450 درجه سانتی گراد است . [caption id="attachment_18539" align="aligncenter" width="894"]عایق نمدی صنعتی نسوز درب صندوق عایق نمدی صنعتی نسوز درب صندوق[/caption]

تاریخچه نمد و نمد صنعتی

نمد ممکن است قدیمی ترین پارچه ی شناخته شده برای انسان باشد. در نوشته های باستانی ارجاعات بسیاری به نمد شده است . از آنجایی که نمد بافته شده نیست و برای تولید آن به ماشین آلات نیازی نداشت انسان باستانی آن را به راحتی ساخته است . بعضی از اولین باقی مانده های نمد در مقبره های یخ زده ی اسب سواران چادرنشین در دره ی پازیریک در جنوب سیبری به حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر میگردد (دره ی پازیریک برای ما ایرانیان بیشتر یادآور فرش پازیریک است) . در ترکیه، نمد باقی مانده از اثار ، به دست آمده حداقل ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد. گفته می شود که قوم نوح با پوست گوسفند خود را پوشانده بودند و ترکیب ادرار و فضولات حیوانی در پشت خود نمد ساختته شده بر جای می گذاشتند. صحرا نشین ها نیز برای اینکه پاهایشان در بیابان بر اثر کلوخ های بیابان زخم نشود پشم به صندهای خود می بستند که این پشم با رطوبت پا و فشرده شدن تبدیل به نمد می شد. [caption id="attachment_18545" align="aligncenter" width="700"]کفش های نمدی تاریخی کفش های نمدی تاریخی[/caption]

ویژگی های نمد درب صندوق

نمد درب صندوق علاوه بر مزایای حرارتی دارای ویژگی های زیر می باشد:

 1. کاهش ورود صدا به داخل کابین
 2. مستحکام و مقاوم بودن (ضد پارگی)
 3. عدم کپک زدگی و پوسیدگی، کاملا ضد اب
 4. قابلیت نصب سریع و بی نیاز از اعمال تغییرات بر روی درب
 5. حفظ رنگ درب خودرو
 6. قابل استفاده در هر نوع شرایط اب و هوایی
 7. سازگار با محیط زیست
 8. ضد الکتریسیته ساکن
 9. مقاوم در برابر شعله
 10. قابلیت پوشیدگی مناسب

[caption id="attachment_18543" align="aligncenter" width="705"]نمد درب صندوق نمد درب صندوق[/caption]

عایق نمدی و مزایای آن

نمد از آن دسته ابداعات قدیمی است که تولید آن به‌صورت سنتی نیاز به ابزار‌آلات خاصی ندارد و با اعمال فشار بر الیاف پشمی تحت رطوبت و گرما، به دست می‌آید. عایق نمدی،الیافی است که در برابر شرایط کاری سخت بسیار مقاوم بوده و تحت تنش‌های مکانیکی و حرارتی استهلاک ناچیزی دارد. ضمن آنکه در برابر انواع سیالات، ماده‌ای مقاوم است. عایق صوتی و عایق حرارتی مطلوبی است. با توجه به فرآیند تولید ساده، قیمتی ارزان دارد. علاوه بر کاربرد سنتی خود، در صنعت نیز کاربردهای بسیار فراوانی دارد. در مقیاس صنعتی، می‌توان در کنار پشم، از الیاف مصنوعی، مواد شیمیایی گوناگون و پوشش‌های نانو در تولید نمد استفاده کرد و با دادن حالات هندسی مختلف به نمد تولید‌شده به وسیله قالب‌گیری، خواص جدیدی به نمد اضافه کرده و آن‌را برای کاربردهای خاص مناسب ساخت. حتی می‌توان لایه‌های مختلف با الیاف متفاوت را روی یکدیگر پیاده‌سازی کرد تا بدین ترتیب عایق قدرتمند به‌دست آید.

نقش عایق نمدی در خودرو

یکی از کاربردهای گسترده عایق نمدی در صنعت خودرو است. یک خودرو به عنوان یک مجموعه متحرک و منبع صوتی بزرگ، باید قادر باشد که آسایش سرنشینان را در طول مسیر فراهم کند و بدون‌شک یکی از پایه‌ای‌ترین موارد مورد نیاز آرامش سرنشینان، سکوت است. در طراحی یک خودرو، موارد زیادی جهت کاهش حجم صدای ورودی به فضای کابین در نظر گرفته می‌شود؛ مواردی همچون فرم هندسی و ضخامت ورق در نقاط مشخص، طراحی خودرو و اتصالات آن، عملکرد سیستم تعلیق و حتی ادوات کابین در کاهش صدا و ارتعاش اهمیت فراوانی دارند اما با در نظر گرفتن تمامی پارامترها، استفاده از عایق‌های کمکی اجتناب‌ناپذیر است. با توجه به دوام بالا، این نوع پوشش برای  سقف کاذب و کاپوت و درب صندوق  خودرو کاملا ایده‌آل است. [caption id="attachment_18547" align="aligncenter" width="1024"]عایق درب کاپوت. عایق درب کاپوت.[/caption] [caption id="attachment_18549" align="aligncenter" width="894"]عایق سقف کاذب کابین خودرو عایق سقف کاذب کابین خودرو[/caption] [caption id="attachment_18544" align="aligncenter" width="894"]عایق درب صندوق عقب عایق درب صندوق عقب[/caption]

مزایا و کاربرد عایق (نمد) درب صندوق عقب خودرو

در درب صندوق عقب وجود پوشش عایق اهمیت فراوانی دارد. گذشته از جنبه‌های زیبایی‌شناسی، استفاده از عایق در درب صندوق عقب مانع نفوذ صدای و برخورد اشیا به داخل کابین شده و البته تاثیری بزرگ در حفظ دمای کابین دارد. پوششدرب صندوق عقب از ترکیب و فشار یک حصیر همگن غیر بافته شده به همراه پشم با ضخامت بالا تولید شده است. مشابه این موارد برای نمد در کاپوت خودرو و سقف کاذب خودرو نیز قابل ذکر است. اگرچه بسیاری معتقد هستند که این پوشش‌ها در کاهش صدا موثرند. اما کاهش صدا فقط یکی از جنبه‌های به‌کارگیری پوشش نمدی برای خودرو نیست. همانطور که گفتیم،عایق نمدی در برابر حرارت بالا و مایعات مختلف کاملا مقاوم است. این ویژگی موجب می‌شود که دمای خودرو پس از خاموشی تا حدودی حفظ شده و بدین ترتیب پس از مدتی کوتاه خودرو سرد نشود. این امر خصوصا در اقلیم آب و هوایی سرد برای خودرویی که مرتبا برای مسافت‌های کوتاه استفاده می‌شود، بسیار مفید بوده و عمر روغن مصرفی و بسیاری از قطعات خودرو را افزایش می‌دهد. نمد عایق حرارتی است بنابراین ضمن حفظ دمای محفظه خودرو ، از وارد آمدن خسارت ناشی از حرارت به رنگ خودرو جلوگیری می‌کند و حتی در فصل تابستان عایق مفیدی برای محفظه خودرو است. مقاومت ذاتی این الیاف در برابر رطوبت موجب حفاظت خودرو می شود. در هنگام بروز آتش‌سوزی، شعله نگرفته و با خاکستر شدن حتی تا حدودی موجب خفه شدن آتش نیز می‌شود. استفاده از این محافظ به هدف کاهش ورود نویز و حرارت به فضای کابین صورت می‌گیرد.

نحوه ی نصب عایق درب صندوق عقب خودرو

عایق درب صندوق در اسپارکالا ، فابریک و مناسب انواع خودرو می باشد و نصب آن به وسیله خارهای موجود ( خارهای مخصوص عایق درب صندوق )  در بسته بندی انجام میگیرد و بدون نیاز به هرگونه سوراخ کاری میباشد.

نحوه نگهداری نمد درب صندوق عقب خودرو

نگهداری از نمد آنطور که به نظر می رسد چندان آسان نیست. برای شستشوی نمد هرگز از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. از آب سرد مواد شوینده ملایم، نظیر پودر رختشویی استفاده کنید. برای شروع شستن نمد ابتدا آن را با آب سرد کاملا خیس کنید. سپس با استفاده از دست و شوینده مناسب، نمد را بشویید. هرگز از برس برای شستشوی آن استفاده نکنید. زیرا سبب تخریب و آسیب به نمد می شود. و با رعایت این موارد به بهترین روش به نگهداری از نمد خود بپردازید. توجه داشته باشید که نه تنها برس، که استفاده از هر جسم سختی هنگام شستشوی آن می تواند موجب آسیب دیدن نمد شود. پس از شستشو، نمد را برای خشک شدن در برابر آفتاب روی شیبی ملایم پهن کنید. در پایان هرگز نمد را اتو نکنید. اگر تمامی مراحل بالا را نمی توانید رعایت کنید راحت ترین راه را به شما پیشنهاد میکنیم شستشوی نمد های استفاده شده در خودروی خود را به کارواش بسپارید. با رعایت موارد بالا می توانید از عمر نمد را حتی به 70 سال برسانید. امیدوارم مطالب بالا مورد توجه شما واقع شده باشد.

***شما عزیزان می توانید قیمت عایق درب صندوق عقب و عایق درب موتور خودرو را در سایت اسپارکالا مشاهده کنید.***

فروشگاه لوازم یدکی خودرو اسپارکالا

اسپارکالا یکی از بزرگ‌ ترین فروشگاه اینترنتی کشور، اینک در آستانه‌ی اولین سال و شروع فعالیت، با گستره‌ای از کالاهای متنوع خودرویی برای تمام اقشار جامعه و هر رده‌ی سنی ( صاحبان خودرو ، مکانیکی های عزیز کشور ) ، برای کاربران خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» را تداعی می‌کند. «ارسال به موقع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصلالت ( اصلی بودن )کالا» سه اصل اولیه است که اسپارکالا  از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد با رعایت این سه اصل، هرسال و در آینده های آتی حوزه‌های تازه‌ای را در فروش کالا و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است.

“عرضه با کیفیت ترین لوازم یدکی و لوازم جانبی خودرو در فروشگاه اینترنتی اسپارکالا "

***نمره کیفی عایق های درب صندوق عقب موجود در اسپار کالا  : +A***

نحوه خرید عایق درب صندوق از سایت اسپارکالا :

این محصول را به صورت اینترنتی تهیه نمائید . هزینه محصول را به صورت اینترنتی پرداخت نماید و بعد از انجام پرداخت ، محصول به صورت فوری بعد از پردازش و بسته بندی ارسال می گردد . ضمانت محصول : گارانتی تعویض شش ماهه قیمت عایق صندوق عقب : قیمت محصول + هزینه ثابت ( بیمه و ارسال )

نحوه ارسال نمد درب صندوق : 

فروشگاه مرکزی اسپارکالا تاکید بر این دارد که محصولات را با کیفیت و بدون نقص و ایراد و بعد از چک شدن کامل محصول توسط مسئول کیفی در کمترین زمان ممکن از طریق پیک یا تیپاکس ( درصورت نزدیکی به شعبه ها و رعایت وزن و ابعاد ) بدست شما عزیزان برساند .

 • ارسال محصولات در شهر تهران ۱ روز کاری ( ارسال فوری )  و در شهرستان ها به صورت فوری ( بستگی به بازه زمان و مکانی پست یا تیپاکس )
 • ممکن است بعضی از شهرستان ها در تحت پوشش تیپاکس یا پست نباشند برای اینکه مطمئن شوید شهر شما تحت پوشش در تیپاکس قرار دارد.
 • برای راهنمایی بیشتر از جستجوی نمایندگی تیپاکس استفاده نمائید.
 • و بعد اقدام به خرید محصول نمائید .

شبکه اجتماعی اسپارکالا 

[caption id="attachment_3907" align="alignright" width="150"]اینستاگرام اسپارکالا اینستاگرام اسپارکالا[/caption] [caption id="attachment_3728" align="alignleft" width="132"]کانال تلگرام اسپارکالا کانال تلگرام اسپارکالا[/caption]

عایق درب صندوق هیچ محصولی در این شاخه موجود نمی‌باشد.